Internet of Things i Raspberry Pi

O kursu

Na ovom kursu će te saznati zbog čega svi pričaju o ovoj oblasti, o aktuelnim tehnologijama i o potencijalnim inovacijama koje nas čekaju. Imaćete prilike da napravite nekoliko prototipa pomoću Raspberry Pi-a i senzora i upoznate se sa osnovma prograsmkog jezika Python.

O predavačima

Stefan Vujović

Stefan Vujović je četvrta godina Fakulteta organizacionih nauka i radi kao saradnik u nastavi na Katedri za elektronsko poslovanje. Uživa u vožnji bicikla, putovanjima i zvucima gitare.

Daniel Kostić

Daniel Kostić je student četvrte godine na smeru Informacioni sistemi i tehnologije na Fakultetu organizacionih nauka, a takođe i radi kao saradnik na Katedri za elektonsko poslovanje. Veliki je entuzijasta programskog jezika Python, a sebe bi opisao kao preduzetnika u duši i IoT hakera.

Plan rada

Polaznicima će predavači približiti osnovne pojmove ove oblasti, proći kroz uvod u prograsmki jezik Python i napraviti nekoliko prototipa pomoću Raspberry Pi-a i senzora.

Studentima za praćenje ovog kursa neće biti potreban laptop i realizovaće se u 3 časa u trajanju od 45 minuta.

Podsećamo vas da su mesta na radionicama ograničena. Prijavite se i zauzmite svoje na vreme!

Pratite nas